Kristalų priežiūra

 Kristalai yra veiksmingi energijos sugėrėjai ir pernešėjai. Viena jų funkcijų – išvalyti arba transformuoti negatyvias energijas. Jie sugeria žmogaus energijų spinduliavimą, jausmus, taip pat sugeria elektros prietaisų ar kompiuterių spindulius, ištraukia iš žmogaus negalavimus ar ligas, todėl juos reikia tinkamai prižiūrėti. Geriausia valyti akmenis po to, kai juos įsigijote, prieš ir po gydymo, bei tuomet kai kristalas pats to prašosi.

..

VALYMAS VANDENIU

Palaikykite akmenis po tekančia vandens srove (geriausia šaltinio vanduo, upės ar upelio vanduo. (1 min)). Po visko jų nenusausinkite, o leiskite jiems nudžiūti (geriausiai saulės šviesoje). Taip pat galima panardinti akmenis kelioms valandoms į dubenį su vandeniu, dar nuostabiau į upelį ar šaltinį. Būtina tik atsiminti, kad kai kurių akmenų vandenyje laikyti negalima, nes gali ištirpti ar yra per daug trapūs – tai selenitas (gipso forma), kianitas, piritas, lazuritas, azuritas, malachitas, chrizokola, koralai.

.

VALYMAS DRUSKA AR SMĖLIU

Parą laiko palaikykite kristalą himalajų druskoje arba druskos tirpale. Po visko kruopščiai nuplauti ir džiovinti saulėje.

Smėlis puikiai sugeria virpesius, tad galima sudėti akmenis į indą su smėliu ir palaikyti juos 3 dienas tamsioje vietoje. Po visko akmenis nuplauti, džiovinti saulėje.

VALYMAS ŽEMĖJE

Žemė išlaisvina juos nuo sugertų energijų, palaikykite ant žemės, žolėje akmenėlius parą ar dvi. Jei kristalas stipriai prisigėręs įvairių energijų, galima pasirinktoje vietoje juos užkasti 7-ioms dienoms. Po visko akmenis kruopščiai nuplauti.

VALYMAS SAULĖS AR MĖNULIO ŠVIESOJE

Ypač po kristalų išvalymo gerai juos pakrauti saulės (mėnulio) šviesoje. Geriausia akmenis padėti ant žemės, kad taip pat prisigertų žemės energijos. Tačiau reikia žinoti, kad kai kurie akmenys bijo ilgai būti ant saulės: fluoritas, ametistas, rožinis kvarcas, kuncitas, celestinas, selenitas – nes praranda savo ryškumą bei savybes.

.

.

VALYMAS KVAPAIS

Apvalančiomis savybėmis pasižymi šalavijo, kedro, sandalmedžio, levandos ir gintaro kvapo smilkalai bei eteriniai aliejai. Palaikykite kurį laiką akmenis smilkalų dūmuose arba tiesiog įlašinkite eterinio aliejaus į aromatinę lempą su šiltu vandeniu ir palaikykite kristalą virš indelio.

.

.
VALYMAS GARSU

Energetiškai akmenį išvalo ir garsas. Sklindant gongo, dainuojančio Tibeto dubenėlio ar varpo garsams akmuo išsivalo per 5-10 min. Taip pat tinka kamertono skambesys.

.

.

.

VALYMAS KALNŲ KRIŠTOLO IR AMETISTO DRŪZOMIS

Kalnų krištolas  ir ametistas apvalo kitus akmenis, tad norimus įkrauti akmenis galima dėti ant didesnio kalnų krištolo ar ametisto drūzos.

.

.

VALYMAS MINČIŲ ENERGIJA

Paimkite į abi rankas kristalą, užsimerkite ir įsivaizduokite šaltinį, krioklį ar jūrą, išvyskite kaip vanduo teka per akmenis ir nuplauna negatyvią energiją. Kai pajusite kad gana, įsivaizduokite saulę, kuri siunčia kristalams savo jėgą ir spindulius. Arba pūskite į kristalą įsivaizduodami, kaip neigiamos energijos išsisklaido ir išnyksta bei prisigeria naujos energijos. 

Žmogui mirus, jo naudotus akmenis patartina atiduoti žemei. Nerekomenduojama naudoti sendaikčiuose įsigytus akmenis, ar sunkiai sergančių žmonių naudotus akmenis.